W poniedziałkowy wieczór fani piłki nożnej byli obserwatorami genialnego starcia na boisku w Bukareszcie. Niewiele dziennikarzy spodziewało się tego, że starcie pomiędzy kadrą Francji, a narodową kadrą Szwajcarii zagwarantuje tak dużo niesamowitych bramek. Dopiero po konkursie rzutów karny poznaliśmy triumfatora tego starcia, a zawodnicy obydwu zespołów zagrali naprawdę fenomenalnie. Jako pierwsi bramkę zdobyli gracze szwajcarskiej kadry narodowej, ale piłkarze narodowej kadry Francji niesamowicie zaczęli połowę numer dwa, w której 2 gole zaliczył Benzema. W momencie gdy na 3:1 gola zdobył Pogba Paul mogło się zdawać, iż jakiekolwiek emocje w tym meczu właśnie skończyły się. Jednak piłkarze szwajcarskiej kadry narodowej nie mieli w planach poddawać się i ku zdziwieniu wszystkich dali radę doprowadzić do wyrównania. Sędzia tego meczu był bez wyjścia i musiał poprosić obie drużyny na dodatkowe trzydzieści minut meczu. O wyniku pojedynku zdecydować musiały rzuty karne, gdyż nadprogramowy czas gry też nie pozwolił na obejrzenie rozstrzygnięcia. Narodowa drużyna szwajcarska była nieco lepsza w ciągu rzutów karnych i triumfowała rezultatem 5 do 4. W 1/4 finału Euro 2020 reprezentanci kadry Szwajcarii będą rywalizować z narodową kadrą Hiszpanii.