Niemiecka ekipa po dwóch latach przerwy powraca na szczyt europejski w piłce nożnej młodzieżowej. Trenowani przez szkoleniowca Stefana Kuntza piłkarze zwyciężyli po naprawdę porywającym spotkaniu z drużyną Portugalii wynikiem 1:0. Był to trzeci z rzędu finałowy mecz młodzieżowych Mistrzostw Europy dla zawodników reprezentacji Niemiec. W 2 ostatnich pojedynków reprezentanci niemieccy 2 razy spotykali się z zespołem z Hiszpanii. Cztery lata temu niemiecka kadra zwyciężyła hiszpańską drużynę. Zawodnicy hiszpańskiego zespołu dwa lata później się zrewanżowali i zwyciężyli w finałowym spotkaniu 2:1. We wspomnianym wyżej przypadku niemiecka drużyna była zobligowana bój toczyć z zespołem z Portugalii, która także chciała sięgnąć po to wartościowe trofeum. Piłkarze Niemiec jednak finalnie wygrali wynikiem 1:0, a zwycięskie trafienie zdobył Nmecha w pierwszych minutach drugiej odsłony.