W wieczór poniedziałkowy sympatycy piłkarscy byli świadkami fantastycznego widowiska na boisku w Rumunii. Spotkanie między Szwajcarią, a kadrą narodową Francji zagwarantowało bardzo dużo fantastycznych emocji, a mało dziennikarzy spodziewało się tego. Zawodnicy obu reprezentacji prezentowali się niesamowicie, a wygranego meczu mogliśmy poznać dopiero po konkursie karnych. Jako pierwsi bramkę strzelili gracze szwajcarskiej kadry narodowej, jednak piłkarze mistrzów świata fenomenalnie rozpoczęli drugą połowę, kiedy to 2 trafienia zanotował Benzema Karim. Wydawać się mogło, iż wielkie emocje w tym pojedynku właśnie skończyły się, w sytuacji gdy na 3:1 trafienie ustrzelił Pogba Paul. Gracze szwajcarscy nie chcieli jednak poddawać się i o dziwo dali radę doprowadzić do wyrównania. Sędzia tego meczu nie miał wyboru i był zobligowany poprosić drużyny na dodatkowe 30 minut rozgrywki. Dodatkowy czas rozgrywki również nie przyniósł rozstrzygnięcia, i z tego powodu o rezultacie pojedynku zdecydować musiały karne. Szwajcaria okazała się nieznacznie skuteczniejsza w ciągu konkursu jedenastek i wygrała rezultatem pięć do czterech. Zawodnicy kadry Szwajcarii walczyć będą z hiszpańską kadrą podczas ćwierćfinałowego starcia.