Z całą pewnością było to niesamowite starcie i wielbiciele piłkarscy siedzący na trybunach mieli dużo szczęścia, ponieważ mieli szansę oglądać ten mecz. Takie starcia przedstawiają dlaczego piłka nożna jest w obecnej chwili najpopularniejszą sportu dyscypliną w Europie. W tym spotkaniu piłkarscy wielbiciele otrzymali możliwość by obserwować to wszystko, co w nożnej piłce najwspanialsze. Świetnie to spotkanie rozpoczęli gracze reprezentacji narodowej Hiszpanii, jednak to gracze włoskiej narodowej drużyny ustrzelili pierwszą bramkę. Przygotowywani przez szkoleniowca Enrique Luisa gracze jednak nie planowali się poddawać. Morata zdołał doprowadzić do wyniku remisowego 10 minut przed zakończeniem pojedynku. Sędzia tego pojedynku był zmuszony do zarządzenia dodatkowego czasu gry. O zwycięstwie musiały zdecydować jedenastki, ponieważ podczas dogrywki również nie padły trafienia. Narodowa kadra Włoch się okazała nieco skuteczniejsza podczas konkursu rzutów karnych wygrywając rezultatem 4:2 i to właśnie ona grać będzie niedzielnego wieczoru w finałowym spotkaniu europejskich mistrzostw.