Pierwszy raz największy i jeden z najpopularniejszych festiwali w naszym kraju, odbył się jako Pol'and'Rock Festival. Dawny „Przystanek Woodstock”, nazywający się tak od 1995 roku, musiał zmienić ją poprzez względy prawne. W tym roku jeden z najpiękniejszych festiwali na Ziemii odbył się 24 raz. Już 15 raz Pol'and'Rock Festival organizowany jest w Kostrzynie nad Odrą i co roku przyciąga ogromne tłumy fanów granej tam muzyki i niezwykłego klimatu tego wyjątkowego festiwalu.

Droga, którą przebył Pol'and'Rock Festival jest długa, a sam festiwal zmieniał się i ewoluował z upływem czasu. Na jego szybki rozwój miało wpływ nie tylko rosnące zainteresowanie sympatyków muzyki, ale co za tym idzie, coraz większa liczba sponsorów festiwalu. Dzięki temu festiwal wydłużył liczbę dni z początkowych dwóch na trzy, powiększyła się liczba koncertów gwiazd zagranicznych oraz liczba fanów muzyki zainteresowanych festiwalem. Od wielu lat liczba „woodstockowiczów” waha się pomiędzy 300 a 750 tysięcy. Wejście na festiwal jest całkowicie darmowe, a porządku pilnują odpowiednie służby, wspierane przez wolontariuszy nazywanych „Pokojowym Patrolem”.

Festiwal ten wiele razy nominowany był do konkursów mających na celu wyłonienie najlepszych europejskich i światowych festiwali. Jego organizacja odbywa się na najwyższym poziomie. Ale to nie jest wszystko, co cenią jego uczestnicy. Ludzie, którzy co roku od wielu lat są uczestnikami Pol'and'Rock Festival przepełnioną miłością i radością. Dawny "woodstock" jest miejscem, pozwalającym na bezgraniczną i bezpieczną zabawę w rytm pięknej muzyki. Dzięki Akademii Sztuk Przepięknych, która organizuje różne warsztaty i spotkania, festiwalowicze mogą porozmawiać z ciekawymi ludźmi, zrelaksować się dzięki medytacji czy pogłębić wiedzę z przeróżnych dziedzin nauk.

Jedno jest pewne – festiwalowy klimat i cudowne chwile na "woodstockowym polu" są warte przeżycia. Istnieje ogromna szansa, że jadąc tam po raz pierwszy, również zostaniesz fanem festiwalu i powrócisz na Pol'and'Rock w następnym roku!

Tagi:

Brak komentarzy

Zostaw komentarz