W ostatnich dniach, a dokładniej 7 marca o godzinie 20 miał miejsce wywiad Oprah z księciem Harrym oraz jego żoną Meghan Markle. O dyskusji tej szybko stało się niebywale głośno i do tej pory jest to jeden z wiodących tematów pośród rozmaitych tabloidów. Był to pierwszy wzajemny wywiad księżnej Meghan i księcia Harry'ego po odstąpieniu pary z rodziny królewskiej oraz przeprowadzce do USA. Podczas telewizyjnej rozmowy z Winfrey para wgłębiła nas w szczegóły swych decyzji oraz przedstawiła osobistą wersję wydarzeń z uczestnictwa na królewskim dworze. W czasie rozmowy pojawiły się zarzuty obojętności, rasizmu i utrwalania kłamstw pod adresem Pałacu Buckingham.

Poza tym, na podstawie upowszechnionego kilka dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym tym konflikcie w rodzinie królewskiej stoją właściwie po stronie Elżbiety II jak i reszty członków rodziny niżeli Meghan i Harry'ego. Mimo tego nie można ukryć, iż poparcie jest nadzwyczaj zróżnicowane, zależnie od sympatii politycznych i wieku. Brytyjskie tabloidy , iż jeżeli Harry i Meghan zapragnęliby w niedalekiej przyszłości wrócić na łono królewskiej rodziny, to tym właśnie wywiadem przekreślili ostatecznie swoją szansę. Poza wspomnianymi wcześniej kwestiami para królewska poruszyła także motyw myśli samobójczych Meghan i tego, że książe nie dostrzegał wcześniej tego, że jest on "uwięziony", jak sam określił.

Prowadzący kanał w serwisie społecznościowym jakim jest YouTube, którzy zajmują się szukaniem poszczególnych informacji Archie Manners i Josh Pieters, poprosili czwórkę znawców interpretujących w publikatorach sprawy królewskiej rodziny na analizę wywiadu 2 dni przed jego emitowaniem. Doświadczeni eksperci, w tym dawniejszy prasowy sekretarz brytyjskiej królowej, zinterpretowali całą rozmowę, zarzucając w ten sposób Oprah Winfrey brak obiektywnego podejścia a z kolei Markle korzystanie z bezkompromisowego i ostrego języka. Wywiad Winfrey z księciem Harrym i Meghan pokazany został w wieczornym TVN24. Co istotne, wywiad ten podglądało średnio mniej więcej 1mln widzów. Ta telewizyjna stacja była wtedy wiceliderem na rynku, tym samym wyprzedzając Polsat i TVN.

Równocześnie mówi się, jakoby wywiad ten jedynie udowodnił legendę dotyczącą Oprah jako redaktorki, która jest w stanie wykrzesać z rozmówcy wszystko, wnikając w szczegóły. Mając na względzie niesłychane rewelacje pary książęcej media piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", jednakże Oprah przyczyniała się do tego już niejednokrotnie. Niewątpliwie można przyznać, iż fakt ten będzie w ciągu tych tygodni zapewne nieustannie omawiany.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz