To nie jest żadnym sekretem, iż spora ilość piłkarskich wielbicieli oczekuje na finał najbardziej popularnych zmagań. Za parę tygodni startować będą mistrzostwa europejskie, co oznacza że będziemy obserwatorami bardzo dużej ilości piłkarskich batalii. Zanim to jednak wydarzy się na nas czekają finałowe batalie w najbardziej popularnych zespołowych rozgrywkach. Jedna z batalii finałowych za nami i poznaliśmy już triumfatora tych zmagań. Mowa tutaj oczywiście o turnieju europejskiej ligi. Po rozgrywce finałowej Ligi Europy nadchodzi czas na rozpoznanie triumfatora w Champions League, lecz w chwili obecnej pragniemy skupić się na tych pierwszych zmaganiach. Naprzeciwko siebie stanęły zespoły Villarreal CF oraz Czerwonych Diabłów. Obecność tych dwóch ekip w finałowej rozgrywce oznaczała, iż na fanatyków piłkarskich czekało emocjonujące widowisko. Ten mecz finałowy był w rzeczy samej porywający.

Finałowy mecz rozgrywek Ligi Europy był rozgrywany na obiekcie Lechii Gdańsk w naszym kraju i trzeba mieć tego faktu świadomość. Nie ma żadnych wątpliwości do tego, że to jest duży splendor dla państwa polskiego, że mogliśmy gościć dwie tak świetne zespoły. Emery jest selekcjonerem klubu CF Villarreal i zasłynął z tego, że jest w stanie zdobywać trofea w finałach zmagań europejskiej ligi. Pomimo tego, iż prowadzony przez Emery'ego zespół nie był faworytem bukmacherów w starciu z Czerwonymi Diabłami, to właśnie piłkarze Villarreal CF byli w stanie zdobyć otwierającą wynik bramkę w tym finale. Soelskjaera'a Ole Gunnara zawodnicy dostali szansę aby odpowiedzieć golem. Ten pojedynek skończył się remisem i z tego powodu arbiter prowadzący mecz był zobligowany zaprosić zawodników na 30. minutową dogrywkę. Piłkarscy kibice w trakcie trwania dogrywki nie mieli okazji widzieć trafień i między innymi dlatego sędzia zaprosił zawodników na konkurs jedenastek. Konkurs jedenastek to loteria i dobrze mieć tego faktu świadomość. W meczu tym skuteczniejszą drużyną był CF Villarreal trenowany przez Emery'ego Unai'a, który wygrał rezultatem 11:10. To był bardzo emocjonujący konkurs rzutów karnych. Przestrzelenie jedenastki przez Davida de Gea, czyli golkipera Czerwonych Diabłów zadecydowało o zwycięstwie zespołu hiszpańskiego.