Aktualnie rozgrywane mistrzostwa świata są wyjątkowe pod wieloma względami i nie ulega to wątpliwości. Dobiegły końca potyczki grupowe, więc przyszła pora na to, co wielbiciele piłkarscy kochają najbardziej. Chodzi oczywiście o pucharową drabinkę, gdzie nie są wybaczane błędy i porażka eliminuje Cię z mistrzostw a także marzeń o zdobyciu pucharu świata. Polska narodowa kadra poniosła porażkę w niedzielę z drużyną Francji wyniki 1:3 i odpadła z mundialu. Dla wielbicieli piłki nożnej w Polsce, gdyż nie oznaczało to jednak końca emocji, gdyż mundial wciąż trwa. Trzeba bez najmniejszych wątpliwości oglądać grę narodowej kadry Brazylii, gdyż ze spotkania na spotkanie prezentuje się o wiele lepiej. Fantastycznym tego dowodem był mecz 1/8 finału z zespołem narodowym Korei Południowej, gdzie gracze kadry Brazylii urządzili sobie festiwal strzelecki w pierwszej odsłonie. Bramka numer jeden dla brazylijskiej reprezentacji narodowej padła już w 6. minucie, a jej autorem był Vinicius Jr, który bardzo dobrze poradził sobie w szesnastce z defensywą rywala.

Należy podkreślić to, że pierwsza połowa meczu była prawdziwym koszmarem dla kadry narodowej Korei Południowej. Zwłaszcza, że I odsłona skończyła się prowadzeniem narodowej kadry Brazylii wynikiem cztery do zera. Kolejne trafienia zdobyli Neymar, Richarlison a także Lucas Paqueta. Wielbiciele futbolu zgromadzeni na stadionie mogli być zadowoleni, ponieważ mieli możliwość podziwiać prawdziwy popis drużyny narodowej Brazylii. W drugiej połowie tempo tego pojedynku zdecydowanie spadło. Piłkarze zespołu Korei Południowej bardzo dobrze się bronili w momencie, kiedy brazylijscy piłkarze usiłowali tworzyć kolejne akcje. Kadra narodowa Korei Południowej na kwadrans przed zakończeniem pojedynku zdobyła bramkę na otarcie łez, która była ozdobą pojedynku. Zawodnik zespołu narodowego Korei Południowej zdecydował się na uderzenie zza szesnastki, a golkiper zespołu Brazylii nie miał szans na skuteczną obronę. Ostatecznie to starcie skończyło się rezultatem 4 do 1 dla narodowej kadry Brazylii, która w 1/4 finału mierzyć się będzie z drużyną narodową Chorwacji. Stawką tego meczu będzie awans do półfinału mundialu i pewność walki o medale.